Panel Udriver
13.07.2023

Ile kosztuje licencja taxi?

Ile kosztuje licencja taxi?

Chcesz zostać taksówkarzem, ale nie wiesz, ile kosztuje licencja taxi? Pewnie martwisz się, że są to bardzo duży koszt. Bez obaw, bo my jako jeden z największych partnerów rozliczeniowych proponujemy bardzo korzystną i atrakcyjną cenę za wypis z licencji. Mianowicie 0 zł - nie pobieramy żadnych opłat za licencję!

Dlaczego potrzebuję wypisu z licencji taxi?

Praca taksówkarza jest prosta, ale również bardzo odpowiedzialna. Wiele osób pyta się po co jest licencja. Otóż to jest dokument, dzięki któremu wiemy, że spełniasz wszystkie wymagania na taksówkarza. Potrzebujesz wypisu z licencji, aby móc legalnie pracować jako taksówkarz. Nie możesz jeździć bez licencji, bo to ona jest dokumentem umożliwiającym wykonywanie tego zawodu.

Koszt wypisu z licencji taxi w 2023 r.

Chcesz zostać taksówkarzem, ale martwi Cię koszt wypisu z licencji taxi w 2023 r.? Koszt wypisu z licencji taxi wynosi 0 zł. Nie pobierzemy od Ciebie żadnych opłat. Dla nas najważniejsze jest to, abyś mógł jak najszybciej zacząć zarabiać jako taksówkarz, więc obciążymy Cię żadnymi ukrytymi kosztami. 

Pamiętaj jednak, że bez odpowiedniej dokumentacji nie otrzymasz wypisu z licencji. Jakich dokumentów potrzebujesz? 

  • badania lekarskiego pod kątem psychotechnicznym, 

  • niekaralność, ale nie może być to dokument starszy niż 30 dni,

  • przegląd pojazdu na taxi.

Nie musisz robić wiele, aby je otrzymać wystarczy się zgłosić do odpowiednich placówek i czekać na terminy wizyt, a potem na papiery. Czas oczekiwania i koszty uzależnione są od placówek. Możemy przedstawić Ci średni koszt za takie usługi: przegląd na taxi to koszt około 50 zł, niekaralność to około 30 zł, a badania lekarskie to około 300-400 zł. Nie są to duże kwoty, więc warto zainwestować, bo jako taksówkarz potem sporo zarobisz. Gdy masz już wszystko, możemy zabierać się za licencję dla Ciebie. 

Na wypis z licencji będziesz czekać do miesiąca. Musisz wiedzieć, że proces uzyskania wypisu i tempo pracy urzędów jest inne w różnych miastach Polski. 

Praca na taxi bez licencji

Niestety na taxi nie możesz pracować bez licencji. Legalne zatrudnienie polega na tym, że musisz mieć wyrobioną licencję. My jako partner flotowy zajmujemy się tym i koszt wyrobienia takiej licencji wynosi 0 zł. Tym bardziej nie ma żadnych przeszkód, aby wyrobić taką licencję. Potrzebne są tylko wyżej wspomniane dokumenty i chęć do pracy.

My się wszystkim zajmiemy i będziemy Cię wspierać na każdym kroku w rekrutacji. Licencja na taxi jest dokumentem, który potwierdza Twój zawód. To taka przepustka bez której ani rusz. Jedynie jakie koszty poniesiesz to te 3 wspomniane dokumenty, ale są one wymagane do pracy w taxi. Przecież nikt nie chciałby jechać samochodem bez przeglądu z kierowcą, który nie przeszedł odpowiednich badań. Byłoby to bardzo niebezpieczne. Na pewno masz tego świadomość i jesteś odpowiedzialną osobą, więc z pewnością dostarczysz nam wszystkie dokumenty. Po wszystkim załatwimy Ci wypis z licencji i będziesz mógł wyruszać w drogę. Potem już będziesz pełnoprawnym taksówkarzem, co wiąże się z legalną i dobrze płatną pracą. Same plusy. Nie zwlekaj tylko pędź załatwiać dokumenty. My już na Ciebie czekamy!

 

Podsumowanie:

  • Musisz mieć licencję, aby pracować na taxi.

  • My możemy Ci wyrobić taką licencję za 0 zł.

  • Licencja to dowód, że legalnie pracujesz jako taksówkarz. 

  • Potrzebujemy tylko 3 dokumentów, aby wyrobić Ci w urzędzie taką licencję.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi dotyczące licencji

,,Czy koszt wyrobienia licencji jest wysoki?”

Nie, bo my gwarantujemy Ci wyrobienie licencji za 0 zł. Nie chcemy obciążać Cię dodatkowymi kosztami i wszystkim zajmiemy się za free.

 

,,Czy mogę już pracować jak będę mieć licencję?”

Tak, jak już masz licencję możesz już bez problemu pracować jako taksówkarz. 

 

,,Jaki jest koszt przeglądu taxi?”

Wszystko zależy od miejsca, ale zazwyczaj wynosi on około 50 zł, więc nie jest to wysoka cena.