Panel Udriver

FAQ - aplikacje kurierskie

Poznaj najczęściej zadawane pytania dotyczące kurierki.

Zobacz, o co pytają nas najczęściej

Jeśli chcesz realizować dostawy autem lub motocyklem, musisz posiadać odpowiednie uprawnienia (prawo jazdy kategorii B lub A). Pojazd nie musi należeć do Ciebie - może być wypożyczony. Zawsze też możesz podjąć się dowozów na rowerze lub hulajnodze. Pamiętaj, że decydując się na pracę z pojazdem spalinowym, musisz liczyć się z dodatkowymi kosztami eksploatacji (paliwo). Chcesz znaleźć złoty środek pomiędzy wygodą a ekonomią pracy? Zalecamy wziąć do pracy e-rower (rower elektryczny) Capacity. Ładowanie baterii kosztuje Cię tylko ok. 40 gr, a pojeździsz na niej cały dzień! Rower ma 3 tryby wspomagania, więc na bieżąco decydujesz, czy chcesz się w ogóle zmęczyć :)

Nie ma - pracujesz wtedy, kiedy chcesz oraz tyle, ile chcesz. Niektóre aplikacje kurierskie umożliwiają pracę bez grafiku, inne wymagają wpisania się na konkretne godziny z wyprzedzeniem - jednak w obu modelach to Ty decydujesz, kiedy będziesz mieć czas na pracę.

Kurier dostarczający zakupy i posiłki w naszych aplikacjach dostawczych, przebywa średnio 31 km podczas jednej (kilkugodzinnej) zmiany. Rekordziści potrafią jednak przebyć nawet 120 km dziennie! Na szczęście w Udriver to Ty decydujesz, jak dużo chcesz pracować.

Musisz mieć ukończone 16 lat, aby pracować za zgodą rodzica lub opiekuna prawnego. Do niektórych aplikacji wolno nam Cię jednak rekrutować dopiero wtedy, gdy ukończysz 18 lat. Wynika to m.in. z restrykcji i regulaminu aplikacji, które w swojej ofercie mają dowóz alkoholu.

  1. Wiek: min. 16 lub 18 lat (zależnie od aplikacji, w której chcesz pracować).

  2. Pojazd: własny, pożyczony lub wynajęty od nas 🙂Może nim być rower, skuter, motocykl, auto czy nawet hulajnoga.

  3. Wysoka kultura osobista i pogodne usposobienie! Szukamy kurierów, których cechuje uprzejmość i komunikatywność. Praca kuriera to tak naprawdę duża odpowiedzialność - reprezentuje nie tylko naszą firmę, ale też aplikację i restaurację (lub sklep). Pamiętaj o tym, że klient ma możliwość ocenienia usługi, a co za tym idzie - zostawienia napiwku.

  4. Przydatna będzie również znajomość topografii miasta, ale nie jest to konieczne - cały czas będzie prowadziła Cię nawigacja w aplikacji!

Tak. Aby rozpocząć legalnie współpracę w jakiejkolwiek aplikacji przewozowej, konieczna jest umowa zlecenie (o ile nie prowadzisz działalności gospodarczej, wtedy możesz współpracować na umowie B2B). Żadna inna forma współpracy nie jest zgodna z polskim prawem i odradzamy Ci wybór partnera, który nie zapewnia jednej z tych umów. Nie przejmuj się - to bajecznie proste! Umowę podpisuje się online na panelu Udriver - kilka kliknięć i gotowe. Umowa obowiązuje tylko, gdy aktywnie realizujesz kursy i możesz ją od ręki rozwiązać.

- Umowę zlecenie lub zlecenie plus najem lub umowę B2B,
- elastyczny czas pracy, pracujesz dosłownie, kiedy i ile chcesz,
- zarobki między 22 a 55 zł brutto na godzinę. Wiele zależy od miejsca, czasu spędzonego w pracy, godzin, które wybierzesz do pracy, używanego pojazdu i aplikacji, z jakiej się korzysta. Nierzadko do tych stawek dochodzą dodatkowe questy czy bonusy (np. za zrobienie 20 kursów w ciągu dnia etc.) - informacje o nich widzisz w aplikacji, z którą pracujesz,
- Udriver pobiera najniższą prowizję na rynnku - jedynie 19 zł, niezależnie od aplikacji, z jakiej korzystasz. Opłata ta dotyczy aktywnego okresu rozliczeniowego - np. w Glovo i Wolt to 7 lub 14 dni, w Uber Eats, Żabka Jush, Stuart, Bolt Food to 7 dni. Jeśli w danym okresie rozliczeniowym nie pracujesz, to żadna prowizja nie jest pobierana,
- rozbudowana aplikacja pozwalająca na śledzenie zarobków i kosztów oraz nowości,
- możliwość zdobycia 50 zł za każdą zaproszoną osobę. Zapraszając nowe osoby do Udriver, otrzymasz 50 zł w 2 ratach (za pierwszym i drugim razem, gdy Twój znajomy/Twoja znajoma otrzyma od nas przelew) po 25 zł.

Te marki to firmy technologiczne - udostępniają technologię, czyli aplikację umożliwiającą realizację kursów. Nie zatrudniają i nie obsługują kwestii HR. Jedyna forma, w jakiej możesz z nimi współpracować bezpośrednio, to business to business (B2B), czyli gdy prowadzisz własną działalność o odpowiednim profilu (PKD) i sam rozliczasz swoje podatki. Tutaj istotną kwestią jest też support w każdej z tych aplikacji, który sprawnie działa w biurach legalnych partnerów flotowych. Kontakt bezpośredni z aplikacją jest trudny lub nawet w niektórych sprawach niemożliwy. My - partner rozliczeniowy - omówimy z Tobą zasady pracy w aplikacji, wyposażymy Cię w potrzebny sprzęt i przeprowadzimy przez rekrutację. Potem dalej będziemy do Twojej dyspozycji w razie ewentualnych niejasności czy problemów w pracy.

Tak. Jeżeli masz już zaakceptowaną umowę zlecenie na www.panel.udriver.pl, to rejestrujemy Cię w ZUS, więc masz ubezpieczenie.

Praca w aplikacji to praca na umowie zleceniu. Współpracując z nami, zostaniesz zarejestrowany w ZUS i dostaniesz ubezpieczenie zdrowotne. W takim przypadku, po podjęciu współpracy, powinieneś wyrejestrować się z Urzędu Pracy jako bezrobotny.

Tak! Faktury możesz brać za paliwo, serwis, części samochodowe i inne narzędzia, które są niezbędne do Twojej pracy, a my zwrócimy Ci połowę VAT-u.

Faktury możesz brać za paliwo, serwis, części samochodowe i inne narzędzia, które są niezbędne do Twojej pracy, a my zwrócimy Ci połowę VAT-u. Następnie faktury powinny zostać wgrane do Panelu Udriver w pierwszym tygodniu każdego miesiąca za poprzedni miesiąc.

Na fakturach kosztowych związanych z kupnem paliwa, serwisem i innymi kwestiami dotyczącymi auta musi być ujęty numer rejestracyjny pojazdu podanego w panelu do umowy.

Te aplikacje oferują ciekawy sposób na zarabianie w godzinach całkowicie dopasowanych do Twojego trybu życia, a przy tym poznawanie miasta i pozostanie w dobrej kondycji. Zadaniem kurierów tych aplikacji jest dostarczanie jedzenia z restauracji lub zakupów do klienta. Dowozy można realizować autem, skuterem czy na rowerze. Wypłaty otrzymują co 7 lub 14 dni. Dołącz do nas i zarabiaj wygodnie w swoim czasie wolnym!

Niektóre aplikacje mają opcję pracy na pojeździe służbowym. Tak działa np. Żabka Jush, Wolt i Deligoo w wybranych miastach. Zdecydowana większość jednak ich nie oferuje - tu z pomocą przychodzimy my! W większych miastach Polski zapewniamy kurierom rowery elektryczne w bardzo niskiej cenie. Nasze e-rowery zostały stworzone w konsultacji z doświadczonymi dostawcami, stricte na potrzeby przewozu jedzenia i zakupów. Jeśli jednak wolisz pracować na własnym pojeździe, musisz wskazać, czym będziesz się poruszać – dopuszczamy samochód, rower, motocykl, skuter oraz hulajnogę.

Statystyki z 2023 roku pokazują, że średnie zarobki Glovera w Polsce wynoszą 29,41 zł brutto za godzinę, a średnie wynagrodzenie za jedną dostawę wynosi 13,20 zł brutto. Jeśli pracujesz ok. 8 godzin dziennie, 5 dni w tygodniu (20 dni w miesiącu), to możesz zarobić między 4500 a 5000 zł brutto miesięcznie. Dla porównania, stawka godzinowa kurierów platformy Pyszne.pl wynosiła tylko 19,90 zł brutto (dane na koniec 2022 roku).

Kurier Glovo to użytkownik aplikacji Glovo Couriers, który realizuje dostawy dla klientów. Praca wymaga wysokiej kultury osobistej i poruszania się po mieście, więc jeśli lubisz pomagać innym ludziom, dostarczając im na czas to, czego potrzebują - zapraszamy do grona Gloverów!

Aby zacząć pracę w Glovo, wystarczy założyć konto w naszym panelu, a następnie zarejestrować się w Glovo. W tym celu najlepiej otworzyć e-mail z instrukcją od nas i postępować krok po kroku - obejrzeć krótką sesję informacyjną online i wgrać wymagane dokumenty. Ostatni krok, to zdobycie sprzętu: plecaka termicznego i pojazdu do pracy - plecak możesz odebrać w jednym z naszych biur Udriver lub wysyłkowo od Glovo, a w kwestii pojazdu warto wynająć od nas rower elektryczny. Spytaj naszego konsultanta o zasady dobrej pracy w aplikacji Glovo Couriers, aby mieć zawsze świetny wynik doskonałości - i tyle, jesteś gotowy!

Aby zostać Gloverem, musisz być pełnoletni/a oraz dysponować dowolnym pojazdem (rower, skuter, auto, hulajnoga - możesz też wynająć nasz rower elektryczny!). Następnie podpisać z nami umowę oraz zarejestrować się w Glovo.

Jesteśmy w stanie aktywować Twoje konto od ręki - ale tylko jeśli w Twoim mieście jest otwarta rekrutacja. W praktyce oznacza to, że nowy kurier Glovo (Glover) może czekać na aktywację od 5 minut do nawet 60 dni. Na szczęście w zdecydowanej większości przypadków jest to tylko kilka dni. Warto sprawdzać na naszym facebooku harmonogram eventów rekrutacyjnych, ponieważ na nich spotkasz nas oraz pracownika Glovo, a tym samym aktywujemy Ci konto, pokażemy jak działa aplikacja i wydamy sprzęt od ręki.

Twoja wypłata zostanie przelana na konto bankowe podane podczas rejestracji w naszym panelu www.panel.udriver.pl. Najpierw otrzymasz podsumowanie zarobków z okresu rozliczeniowego w mailu od Glovo (niedziela co tydzień lub 2 tygodnie). W ciągu 4 dni środki zostaną wysłane do nas, a my przydzielimy je do Twojego konta w panelu. Zarobki zostaną Ci najpierw w nim przypisane, a na zamknięcie doby (jeśli przekroczyły kwotę minimalną do wypłaty) wygeneruje Ci się przelew. W zależności od wybranego przez Ciebie banku, pieniądze mogą dotrzeć natychmiast lub do 2 dni roboczych.

Rozliczenia Glovo realizowane są co tydzień lub 2 tygodnie (wybierz długość okresu rozliczeniowego w naszym panelu), najczęściej w środy. Sprawdzaj na naszym panelu czy nowo zarobione środki już zostały Ci przypisane - jeśli ich wielkość przekroczyła próg kwoty minimalnej do wypłaty, na koniec dnia powinien wypłynąć do Ciebie przelew!

Glovo działa w większości miast od wczesnego rana do późnego wieczoru - 7:00 do 23:30. W niektórych miastach Glovo oferuje też całodobowe usługi, jednak większość zamówień Glovo to dowozy z restauracji, które nocą są zamknięte - także nie warto liczyć na dużą aktywność w porze nocnej.

Opłata za sprzęt wynosi 120 zł i może być pobrana na miejscu (w naszym biurze lub na evencie rekrutacyjnym) lub z Twoich dwóch pierwszych okresów rozliczeniowych, w ratach po 60 zł z każdego okresu. Jeśli jesteś z miasta, w którym nie mamy biura stacjonarnego, możesz też zamówić u nas wysyłkę torby Glovo. Dopłata za przesyłkę wynosi 20 zł. W tym celu zrób przelew na kwotę 140 zł na numer konta:

PL 28 1090 2398 0000 0001 4876 5359 w tytule przelewu wpisując swoje imię i nazwisko + e-mail + opłata za torbę Glovo.

PS. Sprzęt Glovo to z technicznego punktu widzenia plecak - przyjęła się już jednak nazwa “torba”. W rzeczywistości wozisz/nosisz zamówienie w plecaku wyposażonym w ściani termiczne i wygodne ramiączka, pozwalające na komfortowe przewożenie nawet cięższego zamówienia.

Zgłoś się do nas, abyśmy wysłali Ci zaproszenie do naszej floty lub podamy Ci dane do samodzielnego podpięcia się. Jeżeli wszystkie dokumenty na swoim koncie partnerskim masz aktywne (podświetlone na zielono), to możesz już wykonywać zlecenia. Szerokiej drogi!

Żabka Jush to aplikacja, która pozwala zamówić błyskawiczne zakupy. Zastanawiasz się, jakie? Chodzi o asortyment Żabki - czyli drobne sprawunki, lekkie paczki. Twoim zadaniem, jako kuriera, jest zawieźć je pod adres klienta maksymalnie szybko - tak, aby od momentu zamówienia nie minęło więcej niż 15 min. Stąd mały promień terenu obsługiwanego przez każdy sklep (dark store) oferujący dostawę - kursy wynoszą maks. 3 km. Kurierzy Żabki są jedną z najbardziej zadowolonych grup dostawców w naszej branży - między kursami czekają w chill roomie, gdzie mają strefę odpoczynku, możliwość pozostawienia swoich rzeczy, podładowania telefonu, a także zniżki czy vouchery na napoje i przekąski. Dołącz do ich grona i zarabiaj… Jush!

Zostań Udriversem