Panel Udriver

FAQ - taxi

Zobacz, o co pytają nas najczęściej

Zobacz, o co pytają nas najczęściej

To, ile zarobisz, zależy bezpośrednio od Ciebie. W tej pracy nikt nie narzuca Ci ilości godzin i grafiku pracy - sam/sama decydujesz o ilości poświęconego czasu. Średnie zarobki kierowcy w naszej flocie taxi w 2022 roku wyniosły aż 40,91 zł brutto za godzinę. Standardowy kurs w taxi (w strefie miasta, dystans kilku kilometrów) to zarobek rzędu 15-20 zł. Oznacza to, że pracując około 8 godzin dziennie przez 5 dni w tygodniu (20 dni w miesiącu), można zarobić 7 000 - 8 00 zł miesięcznie. Nasi najaktywniejsi kierowcy w Warszawie, którzy jeżdżą więcej godzin, potrafią zarobić nawet 10 000 PLN miesięcznie.

 

Wypracowane wynagrodzenie z platformy Uber, Bolt, FREENOW przelewamy raz w tygodniu (zwykle w poniedziałki/wtorki). Okres rozliczeniowy wynosi 7 dni, trwa od poniedziałku do niedzieli. Pracujemy jednak intensywnie nad tym, aby wdrożyć codzienne wypłaty - już niedługo!

W przypadku, gdy jeździsz na własnym aucie, to sam decydujesz, ile kursów chcesz zrobić. Gdy korzystasz z auta wynajętego od nas, musisz wykonać ich minimum 80.

Musisz

- mieć ukończone 20 lat,

- posiadać prawo jazdy kat. B lub wyższe,

- dysponować autem nie starszym niż 20-letnie. Dodatkowo, samochód musi przejść przegląd pod kątem zdatności do pracy w taxi. Pojazd nie musi należeć do Ciebie. Jeżeli nie dysponujesz samochodem, który spełnia warunki, istnieje możliwość wypożyczenia ekonomicznego auta od nas.

Nie. Jeżeli nie dysponujesz samochodem, który spełnia warunki, istnieje możliwość wypożyczenia ekonomicznego auta, w pełni przygotowanego do pracy w taxi.

Samochód do pracy w taxi musi być 4- lub 5-drzwiowy; posiadać aktualne ubezpieczenie i przegląd, być nie starszy niż 20 lat; mieć wbitą adnotację "TAXI" w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. W tej ostatniej kwestii zgłoś się do nas - wskażemy Ci naszą partnerską stację kontroli pojazdów.

Nie. Samochód spełniający wskazane wyżej wymagania może być zarejestrowany na członka Twojej rodziny, znajomych lub firmę.

Miasta w których posiadamy samochody do wynajęcia:

Warszawa - kontaktuj się: +48 537 373 331, warszawa@udriver.pl

Wrocław i Poznań - kontaktuj się: +48 730 717 178, taxi@udriver.pl

Kraków - kontaktuj się: +48 537 373 138, krakow@udriver.pl

Gdańsk - kontaktuj się: +48 537 383 230, trojmiasto@udriver.pl

 

Nie. Licencja jest na naszą firmę, natomiast kierowca potrzebuje wypisu z licencji. To my wnioskujemy o wypis dla Ciebie z naszej licencji.

Ten dokument zapewniamy kierowcom Udriver bezpłatnie.

Czas oczekiwania nie powinien przekroczyć 4 tygodni, jednak proces uzyskania wypisu i tempo pracy urzędów jest inne w różnych miastach Polski. Aby uzyskać szczególy, skontaktuj się z naszym biurem najbliżej Twojego miejsca zamieszkania:

Warszawa: ul. Tagore 3, tel. + 48 537 373 331, warszawa@udriver.pl

Wrocław: ul. Gen. J. Bema 2, tel. + 48 531 573 436, taxi@udriver.pl

Kraków: ul. Przewóz 39,, tel. +48 537 373 138, krakow@udriver.pl

Gdańsk: ul. Słonimskiego 6/13, tel. +48 537 383 230, trojmiasto@udriver.pl

Łódź: ul. Więckowskiego 1/1U, tel. +48 537 303 532, lodz@udriver.pl

Praca w aplikacji to praca na umowie zleceniu. Współpracując z nami, zostajesz zarejestrowany w ZUS i dostajesz ubezpieczenie zdrowotne. W takim przypadku, po podjęciu współpracy, powinieneś wyrejestrować się z Urzędu Pracy jako bezrobotny.

Tak. Jeżeli masz już zaakceptowaną na www.panel.udriver.pl umowę zlecenie, to rejestrujemy Cię w ZUS, więc masz ubezpieczenie.

Uber, Bolt i FREENOW akceptują kierowców, którzy mają minimum 20 lat.

Dokumentami niezbędnymi są: 

  • zaświadczenie o niekaralności,

  • zaświadczenie lekarskie i psychotechniczne o braku przeciwwskazań do pracy jako kierowca taxi,

  • dowód osobisty lub paszport,

  • ważne prawo jazdy kat. B.

Tak. Dokument ten jest niezbędny do podjęcia pracy jako kierowca Taxi oraz rejestracji kierowcy w Bolcie. Pamiętaj jednak, że zaświadczenie to ważne jest tylko 30 dni od daty wystawienia.

Nie. Realizujesz kursy w oparciu o umowę zlecenie, dzięki czemu odprowadzamy należne składki od Twoich zarobków zgodnie z prawem.

Oczywiście, że warto! Nawet jeśli prowadzisz własną działalność, współpraca z nami zaoszczędzi Ci czas i koszty księgowości. Liczba faktur do rozliczenia sprowadza się do jednej. Na fakturach dla klientów nie widnieje nazwa Twojej firmy, tylko naszej. Jeśli jednak zdecydujesz się pracować na własnej działalności, pamiętaj o rozszerzeniu swojego PKD o przewóz osób lub dostawy jedzenia.

Nasza prowizja to 50 zł + 1% od kwoty brutto za aktywny tydzień - niezależnie od tego, na ilu aplikacjach jeździsz. Jeśli w danym tygodniu nie jeździsz - nie pobieramy prowizji. Pamiętaj jednak, że po stronie partnera jest jeszcze odprowadzenie 8% podatku VAT od kwoty przesłanej przez aplikację (Uber, Bolt, FREENOW). Z nami pracujesz legalnie.

- umowę zlecenie lub zlecenie plus najem lub umowę B2B,
- elastyczny czas pracy, pracujesz dosłownie kiedy i ile chcesz. Aplikacje Uber, Bolt i FREENOW działają całą dobę (pamiętaj jednak o wystarczająco długich przerwach na odpoczynek, kierowca nie powinien pracować więcej niż 9 godzin w ciągu doby),
- zarobki między 25 a 65 zł brutto na godzinę. Wiele zależy od miejsca, pory dnia, godzin szczytu, topografii i natężenia ruchu, a nawet pojazdu używanego do pracy. Do powyższych stawek często dochodzą dodatkowe questy czy bonusy (np. za zrobienie 20 kursów w ciągu dnia masz dopłatę itp.) - informacje o nich widzisz w aplikacji,
- zniżki na zakupy, serwis, karty paliwowe pozwalające zaoszczędzić do 15 gr na litrze,
- aplikację mobilną pozwalającą na śledzenie zarobków i kosztów oraz nowości,
- 50 zł za każdą zaproszoną do pracy z nami osobę. Zapraszając znajomych do Udriver otrzymasz 50 zł w 2 ratach po 25 zł (gdy Twój znajomy/Twoja znajoma otrzyma od nas pierwsze i drugie rozliczenie).

Zadaniem partnerów flotowych jest zorganizowanie kierowców chętnych do pracy w aplikacji, a następnie umożliwienie im pracy przez obsługę ich umowy zlecenia. Uber, Bolt i FREENOW nie zatrudnia kierowców - są to firmy technologiczne. Udostępniają technologię, czyli aplikację łączącą pasażera z potencjalnym kierowcą, który może zaakceptować kurs. To partner podpisuje umowę z kierowcą i odpowiada za odprowadzenie mu składek ZUS i podatków - oraz realizację wypłat. Jednak w przypadku pracy z aplikacjami taxi ważna jest także licencja na przewóz osób, z której wypis da Ci legalnie działający partner.

Faktury kosztowe - np. za serwis czy paliwo do pracy - powinny zostać wgrane do Panelu Udriver w pierwszym tygodniu każdego miesiąca za poprzedni miesiąc.

Tak, na fakturach kosztowych związanych z kupnem paliwa, serwisem i innymi kwestiami dotyczącymi auta musi być ujęty jego numer rejestracyjny.

Zapraszamy do kontaktu pod nr telefonu: +48 531 573 436 oraz na e-mail taxi@udriver.pl. Jesteśmy też dostępni na Messengerze, Telegramie i Insta lub skorzystaj z czatu po prawej na dole strony. A jeśli chcesz zamówić rozmowę telefoniczną, kliknij przycisk “Zostań Udriversem” i zarejestruj się w naszej bazie, a szybko zadzwonimy do Ciebie z ofertą pracy!

Zostań Udriversem